En Sık Kullanılan Dns Sorgulama Siteleri

En Sık Kullanılan Dns Sorgulama Siteleri

En Sık Kullanılan Dns Sorgulama Siteleri

Hosting ve alan adı sektöründe olanlar gün içinde bu siteleri sıklıkla kullanırlar ya da kullanıcılarına sonuç iletmek için bu gibi sitelerden alınan sonuçları iletirler. Dolayısı ile bu yazımızda bu siteleri incelemeye karar verdik.

IntoDns.com

En sık kullanılan dns sorgulama sitesi olduğunu söyleyebiliriz , Her dns kaydını çok kısa süreler içinde kullanıcıya sunabilmektedir. Üstelik dns kayıtlarınızda hatalar var ise bunları belirtebilmektedir.

DnsSorgu.com

Bu servis hoş bir arayüz ile dikkat çekmekte , yine tüm dns kayıtlarını getirmenin yanı sıra mx blacklist kontrolü imkanı da sunmakta. Servisin 2 önemli özelliği daha bulunmakta , kullanıcılar bazen sitelerinin ip adresi dışında internete bağlı ip adreslerini de görmek isterler ve bunun için whatsmyip.com gibi siteleri kullanırlar , dnssorgu.com bu ihtiyacı görerek bu servisi kendine dahil etmiş ve ana sayfasında internete çıkış yaptığınız ip adresinizi görebiliyorsunuz , ayrıca dns sorgulaması yaptığınız alan adının whois sorgulamasını da yapıp yine aynı sayfada kullanıcıya sunmakta. Üstelik yerli bir servis.

Dns Sorgu
Dns Sorgu

DnsStuff.com

Sektörde bu işi yapan en köklü ve detaylı sitelerden biri, arkasında bir çoğumuzun bildiği Solarwinds bulunuyor. Sorgulama sonuçlarını pdf olarak export edebilmemize olanak sağlıyor.

DnsSpy.io

Dns ile ilgili Size bir score sunmakta ve yanıt verdikleri süreyi göstermesi olumlu bir özellik. Ayrıca gördüğü olumsuzluklar ile ilgili Size nasıl olması gerektiğine dair yorumda bulunmakta.

DnsChecker.org

Bizim eklemeyi unuttuğumuz ancak biz okurumuzdan gelen bir öneri , oldukça çok özelliğe sahip , en sevdiğimiz özelliği farklı ülkelerden sonuçlar döndürebiliyor , sadece istediğiniz kaydın sonucunu da alabiliyorsunuz. Listemize eklemekte fayda gördük. Takipcimize teşekkür ederiz.

Dns Checker

Sizde eklenmesini istediğiniz servisleri belirtebilirsiniz.

2 Comments

Leave a Reply
  1. Harika sitelerin listesi. Ve paylaştığın için teşekkürler. Burada, canlı yayılımı anında kontrol etmek için 100’den fazla herkese açık olan https://dnschecker.org/ listesine bakmanız ve listenize eklemeniz gereken bir araç tavsiye etmek istiyorum. Web sitesinde daha fazla araç NS kaydı kontrolü, MX kaydı kontrolü, Alan Adı DNS Durumu kontrolü, IP Araması, E-posta başlığı kontrolü ve DNS ve IP ile ilgili daha birçok araç içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir