Hostrazzi Seçimi En iyi E-Öğrenme Yönetim Sistemleri – LMS

Hostrazzi Seçimi En iyi E-Öğrenme Yönetim Sistemleri – LMS

Öğrenme yönetim sistemleri (LMS), işletmelerin ve eğitim kurumlarının e-Öğrenim programlarını oluşturmalarına, izlemelerine ve yönetmelerine yardımcı olur.

LMS yazılımı için bütçeyi kesinleştirirken, kurulum maliyeti, lisans, kullanıcı / kurs başına ücretler ve sürekli bakım gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Peşin ücretlerin haricinde bütçenizi zorlayabilecek gizli ücretler de olabilir.

Ancak az sayıda çalışanınız ve ya öğrenciniz varsa, ücretsiz veya açık kaynaklı bir LMS aracı en iyi seçenektir. İşte nedeni:

Ücretsiz bir LMS sınırlı özelliklere, kurslara ve kullanıcılara sahip olabilir, ancak yine de size bağımsız bir çözüm olarak yazılıma iyi bir genel bakış sunar.

Açık kaynaklı bir araç, kaynak kodunu işletme / eğitim ihtiyaçlarına göre incelemek, değiştirmek ve geliştirmek için herkese açık hale getirir.

Şimdi Sizler için Bizim seçtiğimiz en iyi 5 LMS’i derledik. İhtiyacınıza uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.

Moodle

Moodle

Moodle İngilizce “Modular Object Oriented Dynamic Learning Environment” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe’de “Esnek Nesne Yönelimli Dinamik Öğrenme Ortamı” anlamına gelmektedir.

Moodle; Özgür, açık kaynak kodlu, nesne yönelimli, dinamik bir uzaktan eğitim sistemidir.

Moodle, her yerde, her zaman öğretme arzusuyla tutuşan eğitimciler için özel web sitesi oluşturarak eğitim vermelerine olanak sağlayan bir  online Öğrenme Yönetim sistemidir.

İster bir öğretmen, öğrenci veya yönetici olun, Moodle sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir.

Yaklaşık 235 ülkede kullanılan Moodle, küçük ölçekli bireysel eğitimcilerden 50.000 kapasiteli üniversitelere kadar çeşitli öğrenci ve eğitimci ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilir. Sürükle – Bırak site editörü ile teknik bilgi ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

Canvas LMS

Canvas LMS

Canvas LMS, açık ve özgür yazılım lisanslı bir çekirdek (opencore) ile geliştirilmiş, bu çekirdeğin etrafında pek çok ücretli ve kapalı kaynak kodlu hizmetleri de sunan, bir öğrenim yönetim sistemidir.

Canvas LMS; işbirlikçi çalışma, rozet sistemi, tartışma alanları gibi araçlarla öğrenenlere esnek bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Canvas LMS öğrenme yönetim sistemi responsive tasarıma sahiptir, bu sayede öğrenenler tüm işletim sistemlerinden ve tarayıcılardan hatta mobil cihazlarından da erişimlerini sağlayabilmektedir.

Canvas LMS, e-öğrenme faaliyetleri için birçok araç ve kolaylık barındırmaktadır. Bu araçlara ek olarak; Instructure firmasının MOOC/dükkân arayüzü olarak sunduğu Canvas Catalog gibi ücretli ek hizmetlerden ya da üçüncü parti araç ve hizmetleri listelendiği Edu App Center gibi uygulama marketlerinden faydalanabilirsiniz.

Schoology

Schoology

Schoology, kullanıcıların akademik içerik oluşturmasına, yönetmesine ve paylaşmasına olanak tanıyan K-12 okul ve yükseköğretim kurumları için bir sosyal ağ hizmeti ve sanal öğrenme ortamıdır.

Öğrenme yönetim sistemi (LMS) veya kurs yönetim sistemi (CMS) olarak da bilinen bulut tabanlı platform, çevrimiçi bir sınıfı yönetmek için gereken araçları sağlar.

Schoology

Schoology, öğretmenlerin öğrencilerle ödev ve daha fazlasıyla iletişim kurmasına yardımcı olabilir. Günlük hatırlatıcılar veya güncellemeler gönderebilirler. Öğrencilere mesaj gönderebilir, ödev takvimini yönetebilir ve yeni ödevler koyabilirler.

Chamilo

Chamilo

Chamilo LMS bir e-öğrenme sistemidir. Chamilo sayesinde internet üzerinden ders ve konu anlatımlarını dinleyebilirsiniz .

Chamilo şu anda yüzbinlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu sistemi Hükümetler, özel şirketler, kamu ve özel üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve diğer tip organizasyonlarda kullanılmaktadır. Chamilo yazılımı uzaktan eğitim vermek isteyenlerin, dershanelerin, kursiyer yetiştirenlerin kullandığı bir sitemdir.

Chamilo yazılımı açık kaynaklı kodlanmış olup hiçbir şekilde ücret alınmadan dağıtılmaktadır. Sistemin Türçe desteği vardır.

Open EDX

OPEN edX

Open edX platformu, edX’in arkasında büyük ölçüde ölçeklenebilir öğrenme yazılımı teknolojisi sağlayan ve ayrıca Microsoft ve IBM gibi küresel kuruluşlar için de tercih edilen öğrenme platformudur.

Open edX Harvard ve MIT’nin derslerini kitlelerin erişimine sunmak amacıyla 2012 yılında kurdukları, kar amacı gütmeyen bir çevrimiçi öğrenme yönetim sistemidir.

Farklı önerileriniz var ise yorum olarak bekliyoruz. Bunları barındıracağınız hosting firması önerisi sorularınızı yine aynı şekilde yorum olarak ya da info mail adresimize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir