Türk Ünlülerin Web Siteleri Hangi Web Hosting Firmalarında Barınıyor?

Türk Ünlülerin Web Siteleri Hangi Web Hosting Firmalarında Barınıyor?

Bu yazımızda ülkemizdeki türk ünlülerin, web sitelerini hangi hosting firmalarında barındırdıklarını ele aldık. Sonuçlar 31.10.2019 tarihlidir, gelecekte değişiklik gösterebilir. Sorgulamalar Dns Sorgu sitesi üzerinden yapılmıştır. Ünlülerin web hosting firması seçimleri kendilerine ait ya da çalıştıkları web ajanslarının seçimleri olabilir.

Haluk Levent
http://www.haluklevent.com.tr
Web sitesinin Radore‘da paylaşımlı bir ortamda barındığı gözükmektedir. Radore’nun normal linux sunucularında ve apache web server altında çalışmaktadır. Web sitesinde SSL bulunmamaktadır, gerek güvenilirlik gerek SEO açısından kullanmalarını öneririz.

Tarkan Tevetoğlu
https://www.tarkan.com
Tarkan’ın web sitesinin yine Radore‘da barındığı ancak muhtemelen paylaşımlı değil de Radore’un Özel kişi ya da kurumlar için kullandığı hostname’i içinde “VIP” geçen bir linux sunucuda barındığı gözükmektedir. Web server olarak yine apache kullanılmaktadır.

Uğur Dündar
http://www.ugurdundar.com.tr
Uğur Dündar’ın web sitesinin Natro Hosting isimli firmada barındığını görüyoruz. Sitelerinde SSL bulunmamakta, kullanmalarını öneririz. Uğur Dündar’ın web sitesinin bir windows sunucuda ve IIS web server ile çalıştığını görüyoruz.

Cem Yılmaz
http://cmylmz.com/
Cem Yılmaz’ın web sitesi ülkemizde barınmamaktadır , Yurtdışında oldukça bilinen Media Temple isimli firmadan çalışmaktadır. Web sitelerinde SSL bulunmamaktadır, gerek güvenilirlik gerek SEO açısından kullanmalarını öneririz. Linux sunucu altında bu kez ziyaretçileri Apache yerine NGINX web server karşılamakta.

Hadise
https://www.hadiseacikgoz.com
Hadise’nin web sitesi WIX isimli hazır site oluşturma platformunda barınmaktadır.

Kıvanç Tatlıtuğ
https://www.kivanctatlitug.com/tr/
Kıvanç Tatlıtuğ’un web sitesi sunucu.com.tr de barınmaktadır. Hizmeti edimedya aracılığı ile kullandığı görülüyor. Barındıkları linux sunucunun ön tanımlı ssh portu açık gözüküyor, güvenlik gereği dışarıya kapatmalarını öneririz. Web server olarak ise yine Apache tarafından karşılanmaktayız.

Fatif Portakal
https://www.fatihportakal.com
Fatif Portakal’ın web sitesinin Turhost‘ta barındığını görüyoruz. cPanel kurulu bir linux sunucuda barınmakta.

Kenan İmirzalıoğlu
http://www.kenanimirzalioglu.com
Kenan İmirzalıoğlu’nun web sitesi GoDaddy‘de barınmaktadır. Sitede SSL bulunmamaktadır , tanımlanmasını öneririz. cPanel kurulu bir linux sunucudan cevap vermektedir.

Arda Turan
https://www.iamardaturan.com
Arda Turan’a ait web sitesinin GoDaddy üzerinde barındığını düşünüyoruz ve önüne CloudFlare konumlandırılmış, böylece güvenlik ve hız esas alınmış gözüküyor.

Burak Özçivit
http://www.burakozcivit.com.tr
Burak Özçivit’in sitesi Natro Hosting’te barınıyor. Sitede SSL bulunmuyor , tanımlanmasını öneririz. Site cPanel kurulu bir linux sunucudan çalışıyor ve bizleri yüksek performans ve cache özelliği olan LiteSpeed web server karşılamakta.

Reynmen
http://www.reynmen.net
Reynmen’e ait web sitesi Güzel Hosting sunucularında barınmakta. Sitede SSL bulunmamakta. Site cPanel kurulu bir linux sunucudan çalışıyor ve LiteSpeed isimli web server tarafından cevap vermekte.

Çağatay Ulusoy
http://cagatayulusoy.com.tr
Çağatay Ulusoy’un web sitesi Turhost sunucularında yer almaktadır. Site windows sunucudan çalışmakta ve IIS web server ile cevap vermektedir.

Zülfü Livaneli
http://www.livaneli.gen.tr
Zülfü Livaneli’nin web sitesi Veridyen isimli firmada yer almaktadır. Site cPanel kurulu linux sunucudan hizmet vermektedir.

Murat Dalkılıç
http://www.muratdalkilic.com
Murat Dalkılıç’ın web sitesi sunucu.com.tr de barınmaktadır. Ağırlıklı olarak ünlülere hizmet veren edimedya aracılığı ile hosting hizmeti almakta ve edimedya‘nın da sunucuları sunucu.com.tr’de yer almaktadır.

Çağla Şikel
http://www.caglasikel.com.tr
Çağla Şikel’in web sitesi IHS‘de barınmaktadır.Sitede SSL bulunmamaktadır. Bir linux sunucuda ve apache web server arkasında çalışmaktadır.

Burada yer almayan ama görmek istediğiniz ünlüleri yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz. Bazı ünlüler web sitesi olmadığı için listemizde yer almamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir