Web hosting Firmanızdan Beklentileriniz Nelerdir?

Web hosting Firmanızdan Beklentileriniz Nelerdir?

Aslında detaylı düşündüğümüzde kapsamlı bir konu, kimimiz kişisel bloğunu barındıyor kimimiz ise önemli ve çalışmadığında maddi ya da manevi kayıp yaşayacağı önemli web sitelerini. Ünlülerin web siteleri de bu paylaşımlı ortamlarda, öylesine web sitesi açanların da ya da elektronik ticaret yapan firmalarda webhosting firmalarından hizmet almakta, ancak firmalar genelde bu ayrımı yapmamakta çünkü hizmet alma aşamasında bu soru geçmiyor ya da henüz literatürde yok. Belki bir ayraca daha ihtiyaç var ve ayrı fiyatlandırılabilirler.

Bilindik web hosting firmaları gerçekten deneyim sahibidirler , binlerce müşterisinden aldığı geri dönüşler ile hizmetlerini her gün iyileştirmekteler, tabii ki bazı sorunlar her firmada olabilir , bu yazımızda bunu ele almaya çalışmak istiyoruz ve belkide her şeyin her iki taraf için daha net olmasını arzu ediyoruz.

Teknik seviyesi yüksek olan kişiler ya da teknik personele sahip olanlar ise paylaşımlı web hosting yerine bir sanal sunucu ya da hepimizin bildiği adı ile vps tercih edebiliyor, biraz daha büyük firmalar ise gerçek bir sunucuda barınmayı tercih edebiliyor ama yine de bir web hosting firmasına ihtiyaç duyuyor ki bir çok yerli hosting firmasının veri merkezi de bulunmakta.

Bu iki ortamı aynı kefede tutmak çok mantıklı olmasa da her web hosting ya da sunucu kullanıcısının mutlaka web hosting firmasından bir beklentisi olmalı ya da zaten var diye düşünüyoruz.

Şimdi bu yazımızda bunu merak ettiğimiz için konuları ya da beklentileri ortaya çıkarmak istedik. Bir web hosting kullanıcısı ne hayal ediyor ve web hosting firmasından beklentisi nedir? Bu yazımızın yorumlarınızla şekillenmesini arzu ediyoruz. Biz şimdiden bir kaç öneriyi aşağıda sunduk. Sizden de yorumlarınız ile destek bekliyoruz , böylece ülkemizdeki hizmet seviyesini arttırabilir hatta dünya web hosting sektörü seviyesinin üstüne çıkarabiliriz, böylece eğer web hosting firmalarının en üst seviyeye ulaşmasını sağlar isek hem en iyi hizmeti alabilir hem de ülkemiz dışından da web sitelerini barındırarak ülkemize katkı sağlayabiliriz. Sizlerden aşağıdaki taslakta yorumlarınızı bekliyoruz.

*Mesela benim web hosting firmam bir sorun olduğunda ben bunu farketmeden beni arayarak haber vermeli ki bende böylece şirkete ulaşmak için zaman harcamam, konuyu çözmek için uğraştıklarını bildiğim için daha rahat olurum.

*Mesela benim web hosting firmam her gün bana sitemin ziyaretçi sayısını sms olarak göndermeli çünkü ben analytics vs uğraşmak istemiyorum.

*Mesela benim web hosting firmam güvenilir olmalı , kredi kartımla ödeme yapabilmeliyim.

*Mesela benim web hosting firmam her sabah arayıp beni uyandırsın? Tabi bu çok sıradışı olurdu.Ama düşündüğünüzde sonuçta çağrı merkezi olan firmalardan bahsediyoruz , neden olmasın?

*Mesela benim web hosting firmam siteme bir saldırı geldiğinde beni arasın ve bilgi versin.

*Mesela benim web hosting firmam ince belli bardakta çaylarını içmek ya da ofislerini gezmek istediğimde olumlu cevap verip beni mutlu etsinler, çünkü bazen web sitemizin gerçekten nerede olduğunu bilmek isteriz.

*Mesela benim web sitemde gece 12 den sonra bir dosya değiştiğinde beni arayarak haber versin.

*Mesela benim web hosting firmam, ay sonu bana uptime raporumu üçüncü bir firmaya ihtiyaç duymadan bana rapor etsin.

*Mesele benim web hosting firmamda bir network cihazı arızalandığında anın yerine yedeği konumlandırılabilmeli.

*Mesele benim web hosting firmam, Alan adımı onlardan aldığımda dns hizmetini ücretsiz olarak sağlamalı.

*Mesele benim web hosting firmamda bir atak durumunda anında yurtdışına istekler kapanabilmeli hatta sunucu sahibi isem bunu bende bir tık ile yapabilmeliyim

Sizlerden de yorumlarınızı ya da önerilerinizi bu yazı altına bekliyoruz.

Firmalar da yorumları ile desteklediği ya da destekleyeceği hizmetleri paylaşabilirler. Daha iyi bir web hosting deneyimi için isteklerimizi net olarak ifade etmemiz gerekmekte diye düşünüyoruz. Web hosting firmanızdan neler bekliyorsunuz. Tabi bu yazı sonrası webhosting firmalarına cevap hakkı da doğacak , webhosting firmalarının kulanıcılarından beklentileri isimli bir yazıda yakında gelebilir.

Yorumlarınızı ısrarla bekliyoruz, Lütfen yorum ve beklentilerinizi yazmaktan çekinmeyiniz..

One Comment

Leave a Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir