Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Bilindiği üzere Google Mobil uyumlu sitelere daha fazla önem vereceğini açıkladı , Peki sitenizin mobil uyumlu olması yeterli mi ya da ne kadar oranda mobil uyumlu bir siteniz var?

En kaliteli ve en profesyonel web tasarımlarıyla sitenizin profesyonel görünmesini ister misiniz? En avantajlı fiyatlar ile ister mobil uyumlu, ister yönetim paneli olan, ister kurumsal, ister kişisel sitelerinizi uzman kişilere yaptırma fırsatını kaçırmayın. Hem kaliteli hem de ekonomik mobil uyumlu web site fiyatları ile sitenizi profesyonel tasarımcılara yaptırmanın tam zamanı!

Google neden mobile öncelik verecek , çünkü günümüzde akıllı telefon kullanım oranı çok yüksek durumda , dolayısı ile mobil uyumlu olmayan siteleri akıllı telefonlarda görüntülemek bir hayli zor. Bilindiği gibi ekranı büyütmek, yakınlaşmak gibi işlemler gerekiyor , oysa mobil uyumlu siteler direkt olarak okunabilir bir şekilde kullanıcıya sunuluyor. Bununla ilgili örnek görsel aşağıdaki gibi.

mobil-uyumluluk-hostrazzi
mobil-uyumluluk

Google, web sitenizin mobil uyumluluk raporunuzu alabileceğiniz bir arayüz hazırlamış , linkten erişebilirsiniz.

Siteniz mobil uyumlu değil ise uygun hale getirmek için en kolay yöntem, eğer hazır bir içerik yönetim sitemi kullanıyorsanız (örnek;wordpress, joomla..) mobil uyumlu bir tema yani şablona geçmek olacaktır.

Eğer böyle şansınız yok ise web sitenizin yapısını tamamen değiştirmeyi deneyebilirsiniz , örneğin özel bir yazılım kullanıyor iseniz daha fazla web sitesinin kullandığı wordpress gibi hazır sistemlere geçmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer mevcut siteniz mobil uyumlu ama puanı düşük ise bir geliştirici ile anlaşıp sitenizin mobil skorunu yükseltmesini sağlayabilirsiniz. Tabi görüştüğünüz developer a işi teslim etmeden önce referans istemenizde fayda var , daha önce bu tür çalışmalar yapmamış biri ile çalışmak fayda yerine zarar verebilir.

Uyumluluktan ziyade yine önemli bir konu daha var, o da sitenizin hızı. Ziyaretçiler yavaş açılan sayfalarınızda ne kadar mobil uyumlu olursa olsun daha fazla zaman geçirmek istemeyecektir. Bu konuda hosting firmanızdan destek alabilir ya da yine bu konularda çalışan birilerinden destek alabilirsiniz.

Sorularınızı yorum olarak yazabilir ve konuya hakim kişilerin yine yorumları ile Size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir