Cloudflare, Domain Registrar Oldu.

Cloudflare, Domain Registrar Oldu.

Cloudflare az önce duyurduğu bir yazı ile artık tüm müşterileri için alan adı tescil servisini hayata geçirdiklerini bildirdi. Kaynak : https://blog.cloudflare.com/cloudflare-registrar/

Bilindiği kadarı ile zaten bir süredir kayıt operatorü idi ancak bu servis tüm müşterilerinin kullanımında değildi , fiyat konusunda ise biz tescil ederken ne ödüyor isek Sizde bu fiyattan tescil edip , yenileyebileceksiniz şeklinde bir açıklamaları mevcut. Kısaca biz Verisign’a ödediğimiz miktar kadar ücret alacağız ve Sizi diğer firmalar gibi alan adı tescil ettikten sonra hosting ya da sunucu da almak ister misiniz gibi yönlendirmeler ile yormayacağız şeklinde bir bilgi var.

Aşağıdaki listeye göre alan adının gerçek fiyatı üzerine bir ücret eklemedikleri gözükmekte.Servisin diğer özelliklerine gelirsek , zaten güvenlik üzerine yoğunlaşmış bu şirketin whois koruması sunmaması düşünülemez , bunun yanında 2 factor authentication , registrar kilidi , dnssec gibi hizmetleri sağlayacakları bildirildi. Ayrıca alan adını buradan tescil edenlerin tekrar cloudflare güvenlik servisini kullanmak için uğraşmalarına gerek yok çünkü bu registrari cloudflare ile tam entegre çalışmakta. Böylece Cloudflare’den tescil edilen ya da Cloudflare’e transfer edilen alan adlarının daha güvenli ellerde olacağı özetlenmiş.

Kayıt olmak ve deneyimlemek için Cloudflare Domains sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir