Google Domains’te Yeni Kayıt ve Transfer 75 TL

Google Domains’te 75 TL’ye Transfer + 1 yıl Yenileme ya da Yeni Kayıt

Abstract illustration of two laptop screens with people in them celebrating.
Google Domains

İnternette bir web sitesi sahibi olmak için öncelikle bir alan adı sahibi olmalısınız. Özellikle akılda kalıcı bir adres ise tercih edilme sebebiniz o oranda artacaktır. Google bu ihtiyaca yönelik Google Domains’i 2015’te Beta olarak kullanıma sunmuştu ancak geçtiğimiz haftalarda bunu betadan çıkarıp 26 ülkede tamamen kullanıma sundu ve fiyatlar çok ciddi seviyede dikkat çekici. Bir alan adı şu an 75 TL ye kayıt edebiliyor ya da farklı firmalarda ki alan adlarınızı 75 TL’ye Google Domains’e transfer edip aynı zamanda süresinin otomatik olarak 1 yıl daha uzamasını sağlayabiliyorsunuz. Bu yazının yazıldığı dönemde diğer domain firmalarına baktığımızda bu fiyatların ortalama 10$+KDV olduğunu görüyoruz, bu da 150 TL üzeri bir rakam olarak göze çarpıyor.

Google domains’te ilk izlenim fiyatının yanısıra basitlik, aşağıdaki panel görselii bunu yeterince ifade ediyor olmalı. Bir alan adını bulmanın, satın almanın ve yönetmenin en kolay yeri gibi gözüküyor.

Google Domains‘e kaydolduğunuzda şunları elde edersiniz.

Google domains’te mevcut 300’den fazla alan uzantısını sorgulayı kayıt edebilirsiniz. Google araçları, markanızı daha da yaygınlaştırabilir, ücretsiz bir işletme profili ile sizi Google Arama ve Haritalar’da bulan kişileri yeni müşterilere dönüştürebilir ve Workspace ile özel e-posta ve ortak çalışma araçları ekleyebilirsiniz. Kodlama olmadan, Google Sites’ı kullanarak veya Wix, Shopify, Squarespace, Weebly ve Bluehost gibi premium ortakları ile ücretsiz olarak profesyonel görünümlü bir web sitesi veya çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Google Ads ve Search Console gibi araçlarla basit entegrasyonları bulunmakta ve böylece web üzerinden müşterilere ulaşabilir ve ziyaretçilerinizin nereden geldiğini takip edebilirsiniz.

Google Domains, Google tarafından sunulduğu için istikrarlı ve güvenilir bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek performanslı dns erişimi ve gerçek kişilerden 24 saat müşteri desteği sunmakta. Ayrıca 2 Factor authentication ve DNSSEC gibi özellikler ücretsiz sunulmakta.

Farklı firmada yer alan adomainlerinizi Google Domains’e aktarmak için mevcut firmanızın paneline erişip, eğer alan adınızın transfer kilidi var ise açmalı yani transfer edilebilir hale getirmeli , sonrasında ise transfer kodunu edinmelisiniz. Bu işlemlerden sonra Google domains’s alan adınızı aktarabilirsiniz.

Bir problem yaşamanız durumunda takipçilerimizden destek almak için yorum olarak soru sorabilir ya da mail adresimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Gelişmeler için hostrazzi twitter hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir