En İyi 3 Ücretsiz Alan Adı Fiyat Değerleme Servisi

En İyi 3 Ücretsiz Alan Adı Fiyat Değerleme Servisi

Bir çoğumuz alan adı alırız ve satarız , bazıları sektörün büyük oyuncularıdır ve tamamen bu işe yoğunlaşmışlardır , bazıları ise ek iş olarak alan adı alırlar ve satarlar. Örneğin cars.com alan adı 872 milyon dolara satılmıştır ve şu andaki değeri 2.5 milyar dolar olarak değerlendirilmiştir.

Peki bu değerlemeyi kimler nasıl yapar , tabi biraz sonra belirteceğimiz siteler kadar basit bir durum değil mutlaka ancak genel olarak yaklaşık fiyat görebileceğiniz servisleri aşağıda listelemeye çalıştık , buyrun beraber bakalım.

1- GoDaddy

GoDaddy domain sektörünün en büyüğü diyebiliriz her ne kadar domain değerleme aracını sonradan çıkarmış olsada ortaya çıkan ürünün en iyilerden biri olduğu gerçek. Güçlü bir algoritmaya sahip.

2- Estibot

En eski domain değerleme araçlarından biri , alan adının daha önceki satış fiyatını ve bir çok metriği algoritması ile harmanlıyor ve bir sonuç ortaya çıkartıyor , günde 2 tarama hakkınız bulunmakta eğer daha fazla alan adının değerini sorgulamak isterseniz siteye kayıt olmanız gerekiyor.

3 – Free Valuator

Alexa,google pagerank gibi değerleri de hesaba katıyor , dilerseniz ücretli domain değerleme alabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir