CloudLinux Imunify360 ve Imunify Sensor’ü Duyurdu

CloudLinux Imunify360 ve Imunify Sensor’ü Duyurdu

CloudLinux Imunify360 ve Imunify Sensor isimli 2 yeni Güvenlik Ürünü Çıkardı.

WebHosting sektöründe vazgeçilmez hale gelen ve  paylaşımlı sunucular için hem güvenlik, hem de özellikleri için kullanılan işletim istemi CloudLinux , sektörde elde ettiği başarı ile topladığı verileri bir araya getirerek 2 yeni güvenlik ürünü çıkardı. Bunlardan biri Imunify360 , diğer ise Imunify Sensor. Aslında tam da 2 yeni ürün sayılamaz , Imunify360 , Imunify Sensor ‘ ün full versiyonu da denebilir. Ürün kendini yeni nesil güvenlik çözümü şeklinde tanımlıyor. Bu yeni ürünlerin tek amacı Güvenlik , Üstelik tam cpanel entegreli durumda , diğer kontrol panelleri ile uyumu ise yakın zamanda tamamlanacak deniyor.

Imunify360 ürünün full versiyonu demiştik , peki ne gibi özelikleri olduğuna değinmek istersek ürün 6 katmanlı koruma sağlıyor , Katmanlar sırası ile Advanced Firewall , IDS / IPS , Malware Detection , Sandboxing , Patch Management , Reputation Management şeklinde.

imufiny360
Imunify360-six-layers-security

Whm Cpanel arayüzündeki ekran görüntüsü aşağıdaki gibi.

imufiny360-cloudlinux-hostrazzi-cpanel
Imunify360-cpanel-screenshot

Ürün Fiyatlandırması ise Bizi biraz üzdü , Imunify360 aylık fiyatı sunucu başına 35 dolar şeklinde , bu ciddi bir rakam ama tüm özellikleri tamamlanıp beta’dan çıktığında güvenliğe önem veren tüm hosting firmalarının kullanmasında yarar görüyoruz. Diğer ürün olan Imunify Sensor ise sunucu başı aylık 9 dolar şeklinde. Imunify Sensor, centos ve rhel 6 / 7 destekliyor ama burada bir sürpriz var o da bu sensör ün Cloudlinux lerin içinde ücretsiz geleceği şeklinde. Örnek verecek olur isek eğer cpanel i centos üzerinde çalıştırıyor iseniz 9 dolar ama cloudlinux kullanıyor iseniz ücretsiz şekilde sahip olacaksınız.

Bir sürpriz daha var , ürünlerden birini denemek ister iseniz şu anda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Imunify360 ve Imunify Sensor Deneme Sürümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir