OpenText, Micro Focus’u Satın Aldı

OpenText, Micro Focus’u Satın Aldı

OpenText,  İngiltere’de bulunan çok uluslu bir İngiliz yazılım ve bilgi teknolojisi işletmesi olan Micro Focus‘u satın aldığını duyurdu. Micro focus yazılım ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Türkiye’de ki etkinlikleri ile adından sıkça söz ettirmektedir.

OpenText CEO’su ve CTO’su Mark J. Barrenechea, “Micro Focus müşterilerine, ortaklarına ve çalışanlarına OpenText’e hoş geldiniz demek istiyorum, Dijital hayat hayattır ve Micro Focus’un harika ürünleri ve yeteneği ile her büyüklükteki kuruluşun dijital dönüşümlerini hızlandırmasına yardımcı olacağız.” dedi.

Barrenechea ayrıca şunları ekledi: “Bu satın almayla OpenText’in kurumsal misyonu, kurumsal profesyonellerin operasyonlarını güvence altına almalarına, bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve Siber Güvenlik, Dijital Operasyonlar gibi yeni nesil araçlarla giderek daha fazla hibrit ve karmaşık hale gelen dijital yapıyı daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak şekilde genişliyor. Yönetim, Uygulama Modernizasyonu ve Teslimatı ile Yapay Zeka ve Analitik. Bu yeni nesil Bilgi Yönetimi yazılımı, kuruluşların dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına ve maliyetleri düşürürken büyümelerini sağlamalarına yardımcı olacak.”

Satın alımın 6 Milyar Dolar ve tamamı nakit olduğu belirtiliyor.

2022 Yıllık Raporuna göre Ağustos ayı itibariyle OpenText yaklaşık yarısı Amerika’da, yüzde 18’i EMEA’da ve geri kalanı Asya Pasifik’te olmak üzere yaklaşık 14.800 personel istihdam etti. En son Yıllık Raporuna göre, Micro Focus’un 2021’de bordrosunda 11.355 kişi vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir