egirişim, fonbulucu.com üzerinden 3 milyon üzeri fon topladı.

egirişim, fonbulucu.com üzerinden 3 milyon üzeri fon topladı.

2012 yılında Hilmi Öğütcü’nün liderliğinde kişisel bir blog ile başlayan egirişim olarak Ocak 2016‘da şirketleşerek, girişim ekosisteminden aktif ve güncel içeriklerin paylaşıldığı bir platform haline geldi. egirişim içerisinde; yeni ve yerli girişimler, yatırım alan girişimler, girişimciler, yatırım ağları, girişim sermayesi yatırım fonları, kitlesel fonlama platformları, başvuru açık programlar, girişim hızlandırma programları ve kuluçka merkezleri, girişimcilik yarışmaları, hackathon’lar vb. yer almakta.

Şimdi ise fonbulucu.com üzerinden kitle fonlaması ile şirketin %6.6 lık kısmı fonlamaya sunuldu ve kısa süre içinde 1200’den fazla yatırımcıdan 3 milyon TL üzeri talep toplayarak yatırım turunu tamamladı. 3 milyonu aşkın bir rakam topladı.

Yatırım turu hakkındaki görüşlerini aktaran egirişim kurucusu Hilmi Öğütcü, “Fonlama sonunda alacağımız yatırım ile dijital altyapımızı geliştirip, 1200’den fazla yatırımcımızın da gücüyle bir yandan ülkemizdeki etkinliğimizi artırıp bir yandan da global bir girişim medya platformu haline gelmek istiyoruz.” dedi.

egirişim ile ilgil bazı rakamlar;

Aylık Ortalama:

Tekil Ziyaret: Aylık 200 bin
Etkileşim: Tüm kanallarımızda aylık milyonlarca kişiye dokunuyoruz
Video İzlenme: 250 bin+

Sosyal Medya Takipçi Rakamları:

YouTube: 94.500
Twitter: 41.800
Instagram: 18.200
LinkedIn: 12.000

Bugüne Kadarki Toplam Rakamlar:

Haber Sayısı: 6900+
Video Sayısı: 350+
Tekil Ziyaret: 50 milyon+
Video İzlenme: 5 milyon+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir