GoDaddy, E-Ticaret Start-Up’ı Plasso’yu Satın Aldı.

GoDaddy, E-Ticaret Start-Up’ı Plasso’yu Satın Aldı.

Plasso, henüz açıklanmayan bir miktarla GoDaddy tarafından satın alındı.

GoDaddy hakkında kısa bir bilgi vermekte fayda var , şu anda en büyük alan adı ve hosting firması konumunda , 18 milyon müşteri ile 77 milyon üzeri domain yönetmekte.

Plasso kurucusu Drew Wilson Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tüm ekibin GoDaddy’nin saflarına katıldığını aşağıdaki not ile duyurdu.

“2014’ten beri, herkesin para kazanmasını kolaylaştırmak için Plasso‘da bir görevdeydik. Bugün resmi olarak GoDaddy’ye katıldığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz ve bu misyonu kendi başımıza yapabileceğimizden daha fazla insana ulaştırıyoruz!”

2014 yılında kurulan Plasso, şirketlere, online olarak abonelik bazlı bir iş oluşturmasına yardımcı olan yazılımlar yapmaktadır. Yazılım platformu, işletmeler veya bireysel girişimcilerin, abonelik modeli e-ticaret web sitesini sıfırdan oluşturmaya gerek kalmadan sürekli gelir elde etmelerine olanak tanır.

Plasso geçen sene melek yatırımcılardan 1,2 milyon dolar toplamıştı.

Plasso, müşterilere gönderdiği not ile Plasso’nun 14 Ocak 2019’da kapanacağını , tüm ekibin ve teknolojinin GoDaddy’nin bünyesine geçtiğini , bu süreçte tüm müşterilerin verilerini export edebileceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir