GoDaddy, Güvenlik Hizmetleri Sunan Sucuri’yi Satın Aldı.

GoDaddy, Güvenlik Hizmetleri Sunan Sucuri’yi Satın Aldı.

godaddy sucuri'yi satın aldı
godaddy sucuri’yi satın aldı

GoDaddy , Çarşamba günkü açıklamasında Sucuri’yi satın aldığını duyurdu. Sucuri web sitelerinin güvenliği ile ilgili araçlar ve hizmetler sunuyordu. WordPress güvenliği alanında da hizmetler sunan firmanın GoDaddy tarafından satın alınması ile birlikte WordPress tarafında GoDaddy’nin eli iyice güçlenmiş oldu.

GoDaddy’nin  genel sekreter yardımcısı yaptığı açıklamada , “Müşterilerimiz birer güvenlik uzmanı değil , dolayısı ile onların sitelerinin güvenliğini biz sağlamalıyız. Sucuri’ye yatırım yapmaya ve yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Sucuri’nin sunduğu ürün portföyünde, web uygulama güvenlik duvarı (WAF) ve saldırı önleme sistemi (IPS), trafiği yönetmek ve performansı optimize etmek için bir içerik dağıtım ağı (CDN), bulut tabanlı bir yedekleme hizmeti, gerçek zamanlı DDoS önleme ve sürekli izleme servisleri bulunmakta.

Sucuri kurucusu Daniel Cid, GoDaddy ailesine katılma ile ilgili yaptığı değerlendirme de aşağıdaki açıklamaları yaptı.

“Kurulduğumuz günden bu yana tek bir amacımız vardı ,  müşterilerimizin web sitelerini korumak. Bunu iki çok basit yaklaşımla gerçekleştiriyoruz. Değer üreten ve ortaya çıkan tehditlerin önüne geçen şeyleri inşa etmek. Artık bu felsefeyi birkaç yüz bin siteden milyonlarca siteye götürme şansımız var.”

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0