Godaddy Servislerini Amazon’a Taşıyor.

Godaddy Servislerini Amazon’a Taşıyor.

GoDaddy dünya çapında 17 milyon müşteri ve yönetimi altında 75 milyon alan adı ile hosting ve alan adı sektörünün kuşkusuz en büyük firması ve Türkiye’de de resmi olarak hizmet satmakta.

Şimdi Godaddy , alan adı servisleri haricindeki servislerini Amazon’un AWS platformuna taşımaya hazırlanıyor. Bildiğimiz kadarı ile zaten kurumsal düzeyde yönetilen wordpress servislerini hali hazırda Aws üzerinden yayınlıyordu.

Godaddy iletişiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Race , Godaddy nin temel işinin Alan Adı yönetimi olduğunu ve sadece alan adı yönetimi haricindeki servislerin taşınacağını belirtti. Kullanıcıların endişe etmesine gerek bulunmadığını , bu geçişin bir gecede yapılmayacağı ve mümkün olduğunca kesintisiz bir geçiş planlanlandığı söyledi.

Finansal şartları açıklanmayan anlaşmanın geniş kapsamlı olduğu ve geçiş ile Godaddy’nin geleceğinde yeni bir çağ başlatacağı açık gözüküyor.

Godaddy barındırma servislerini aktarmak ile kalmıyor ayrıca Amazonda bulunan makina öğrenimi , analiz gibi servisler ile kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi belirleyebilecek.

Bu durum, Amazon’un bulut barındırma ve ilgili hizmetlerde dünya’da bir güç merkezi olarak devam eden genişlemesinin altını çiziyor. Ayrıca, bulut iş dünyasındaki ölçek ekonomilerinin, büyük oyuncularından biri değilseniz rekabet etmeyi finansal olarak zorlaştırdığının da bir göstergesi durumunda. GoDaddy, bu büyük ölçekli ekonominin doğrudan kurbanı olmuş gözüküyor , rekabet etmek yerine fayda sağlamayı amaçlamayı seçmiş durumda. Bu nedenle Aws tarzı servisi olan Cloud Servers hizmetini kapattı ve Amazon’a rakip olmak yerine yaklaşmayı seçti.

“17 milyonu aşkın müşterisi olan bir teknoloji sağlayıcısı olarak GoDaddy’nin, hızlı bir şekilde genişlemeyi desteklemek için, son derece güvenilir bir küresel altyapı sunmanın yanı sıra, teknoloji inovasyonunun eşsiz bir sicilini sunma konusunda derin deneyime sahip bir bulut sağlayıcısı seçmesi çok önemliydi.

GoDaddy’deki CTO’dan Charles Beadnall’ın yaptığı açıklamada aynen şunları dedi, “AWS, üstün bir küresel güç ve bulut yetenekleri seti sağlıyor; bu yüzden Amazon’u bugün ve geleceğe yönelik gereksinimlerimizi karşılayacak şekilde seçtik. AWS üzerinde çalışarak, müşterilerimizin kendi girişimlerini yürütmelerine ve çevrim içi ortamda başarılı olmalarına yardımcı olacak güçlü yeni araçlar sunmamız için gereken hız ve ölçekte yenilik yapabilmeyi başarabileceğiz ”

Hosting sektörü olarak bir web hosting barındırıcısının servislerini farklı bir alt yapı sağlayıcısına taşımasının sonuçlarını hosting sektörü olarak merak ediyor ve sonucunu ilgiyle bekliyor olacağız.

Amazon Web Hizmetleri (AWS) Hakkında

Yaklaşık 12 yıldır, Amazon Web Servisleri dünyanın en kapsamlı ve geniş bir şekilde benimsenen bulut platformudur. AWS, bilgi işlem, depolama, veri tabanları, ağ oluşturma, analitik, makine öğrenimi ve yapay zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), mobil, güvenlik, karma, sanal ve artırılmış gerçeklik (VR ve AR) için 100’den fazla tam özellikli hizmet sunmaktadır. ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İrlanda, Japonya’yı kapsayan, 18 coğrafi bölgedeki ve bir Yerel Bölgedeki 54 Kullanılabilirlik Bölgesinden (AZ) medya, uygulama geliştirme, dağıtım ve yönetim , Kore, Singapur ve İngiltere. AWS hizmetleri, dünya çapında milyonlarca aktif müşteriye (en hızlı büyüyen girişimler, en büyük şirketler ve önde gelen devlet kurumları dahil), altyapılarını güçlendirmek, daha çevik hale getirmek ve maliyetleri düşürmek için güvenmektedir. AWS hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://aws.amazon.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir