Mirantis, Docker Enterprise’ı Satın Aldı

Mirantis, Docker Enterprise’ı Satın Aldı

Açık bulut şirketi Mirantis, bugün Docker’ın Enterprise Platform işini devraldığını açıkladı. Sektör lideri konteyner platformu, çalışanları ve yüzlerce işletme müşterisi Mirantis’in her türlü bulut ve kurum içi altyapıdaki geliştiriciler için Kubernetes-as-a-Service hizmetini sunma hedefini hızlandıracak. Anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı.

Bilindiği üzere Docker, konteyner devrimine öncülük etmişti.

Docker’ın (Mirantis’ten bağımsız olarak) geliştiricilere yönelik iş akışını iyileştirmek için gerekli araçlar üzerinde çalışmaya devam ederken, Kurumsal işlerini artık Mirantis yürütecek.

Mirantis, VMWare gibi rakiplerle kıyaslandığında uygun fiyatlandırma planıyla rekabet etmek için Kubernetes’i servis olarak sunmaktaydı.

Docker Enterprise’ın 750 kadar müşterisi olduğu bilinmekteydi, böylece bu firmalar artık Mirantis’e geçmiş oldu.

Docker

Fortune 100 şirketlerinin üçte biri Docker Enterprise’ı yüksek hızlı inovasyon platformu olarak kullanmakta ve ayrıca Global 500 şirketin ise beşte biri Docker Enterprise kullanıyor.

Mirantis ve yeni edinilen Docker Enterprise ekibi, Docker Enterprise platformunu geliştirmeye ve desteklemeye devam edecek ve kurumsal müşterilerin beklediği yeni yetenekleri eklemeye devam edecek. Bu satın alma, Mirantis’in herhangi bir bulutta ve kurum içi altyapıdaki geliştiricilere tutarlı bir deneyime sahip Kubernetes‘i bir Hizmet olarak sunma vizyonunu hızlandıracak.

Gartner’e göre, “bulut bilişim, dijital işletmenin talep ettiği yenilik için bir platform olmaya devam ediyor. Bulut, işletmelerin rekabet etme, farklılaşma ve rekabet avantajı kazanmalarını sağlayan temel olmuş durumda. 2020’de altyapı, uygulamalar ve veriler her yerde çoğalmaya devam edecek ve bu da kurumları hibrit ve çoklu bulut stratejilerini en üst seviyeye çıkarmaya zorlayacak ”.

Docker Swarm kullanıcıları ise muhtemelen 2 yıl içinde planlı bir şekilde Kubernetes’e geçirilecek.

Bu satın alma hakkında Sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınız ile katkı sağlayabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir