Natro’nun sahibi Team.Blue Şimdi de Enartia’yı Satın Aldı.

Natro’nun sahibi Team.Blue şimdi de Yunanistan’dan Enartia’yı satın aldığını duyurdu.

Enartia, Yunanistan’da lider bir alan adı sağlayıcısıdır ve yerel pazara Papaki ve Top.Host markaları ile hizmet vermektedir. Bilindiği üzere Team.blue, geçen yıl ki satın alımları olan Türkiye, Bulgaristan ve Çek Cumhuriyeti’nin ardından coğrafi ayak izini daha da genişletmiş oldu.

2004 yılında kurulan Enartia, Yunanistan, Arnavutluk ve Sırbistan’da alan kaydı, barındırma, WordPress ve diğer bulut hizmetleri gibi hizmetlerle Dijital Güçlendirmeye odaklanan bir grup markasıdır. Şu anda yaklaşık + 97K müşterisi ve + 365K aktif alan adıyla, Papaki ve Top.Host markaları aracılığıyla yerel pazarlara hizmet vermektedir. Enartia, şu anda Yunanistan’daki tek ICANN onaylı Kayıt Kuruluşu’dur.

Dijitalleşmede keskin bir hızlanma gerektiren küçük ve orta ölçekli işletmelerin yönlendirdiği bir ekonomi olan 10 milyondan fazla nüfusa sahip Yunan pazarı, team.blue için heyecan verici bir fırsat olarak gözüküyor.

Satın alım sonrası tarafların açıklamaları aşağıdaki şekilde yansıdı.

Enartia’da amacımız, kuruluşların ve bireylerin dijital hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Onlara dijital güçlendirme sunuyoruz. Team.blue gibi lider bir hosting grubuna katılmak, vizyonumuzu bir sonraki seviyeye taşımamıza yardımcı olacaktır. Müşterilerimiz ve çalışanlarımız için bu yeni fırsattan dolayı çok heyecanlıyız.
Enartia kurucuları olan Fragkoulis Maounis, Dimitris Anthoulakis and Aggela Anthoulaki

Başarı hikayemize Enartia ile birlikte Yunanistan’da olmaktan heyecan duyuyorum. Anlaşma sürecinde, Enartia’nın müşteri başarısı ve yerel destek için aynı miktarda tutkuyu paylaştığı açıktı. Onlar gerçekten Yunanistan’daki dijital sağlayıcılar ve bu nedenle team.blue vizyonuna benzersiz şekilde uymaktalar.
Jonas Dhaenens, team.blue CEO’su

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir