SolarWinds, Loggly’yi Satın Aldı.

SolarWinds, Loggly’yi Satın Aldı.

SolarWinds, Loggly’yi Satın Aldı.

 

Adını sık sık satın almalarla duyuran SolarWinds bugün yaptığı duyuru ile bir SaaS servisi sunan Loggly‘yi bünyesine kattığını açıkladı , tabi Loggly’de bu satın alımı doğruladı. Böylece SolarWinds bulut ürünleri tarafında elini daha da güçlendirmiş oldu. Kendilerinin de bu yönde bir çözümü hali hazırda SolarWinds Log & Event Manager ismi ile bulunuyordu. Loggly’nin eklenmesi ile SolarWinds’ın SaaS portföyü genişlemiş oldu.

Biraz Loggly’den bahsetmek gerekirse , Loggly cloud ortamda sunucu ya da log üreten cihazlarınızın verilerini saklıyor , analiz edebliyor hatta görselleştirebiliyor.

Bu satın alma ile birlikte SolarWinds, bulut yazılım mühendisliği ve analitik uzmanlığını derinleştirecek gözüküyor. Eski Loggly yöneticileri CTO ve Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Manoj Chaudhary ve Product VP VP Vito Salvaggio sırasıyla mühendislik ve ürün liderleri olarak SolarWinds’e katılacak. Çekirdek geliştirme, operasyonlar, destek, satış ve pazarlama ekiplerinin üyeleri işlemin bir parçası olarak geçiş yapacak.

SolarWinds , Loggly’ye yatırım yapmaya devam edeceğini belirtmekte.

Loggly ise mevcut kullanıcıları için hiç bir değişiklik olmayacağını, sistemin aynen işleyişine devam edeceğini belirtti.

Hostrazzi olarak bu satın almanın sektörü büyüteceğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir