Türk Web Hosting ve Veri Merkezi Firmalarının Corona Virus Önlemleri

Türk Web Hosting Firmalarının Corona Virus Önlemleri

Pandemi olarak ilan edilen küresel salgın Corona karşısında #evdekal çağrıları firmalarda da bazı önlemleri beraberinde getirdi.

Bu konu ile ilgili bir yazı yazmaya karar verdiğimizde twitter , linkedin ve facebook üzerinde bir duyuru yapmıştık ve bazı firmalar geri dönüş yaptılar.

Hosting firmalarının aldığı önlemleri Sizler için derlemeye çalıştık.

Çalışanlarına ve Dünya’ya değer sağlamaya çalışan bu firmalara teşekkür ederiz.

Ayrıca bu dönemde çalışarak firmalarına katkı sağlayan herkesinde bir teşekküre hatta fazlasına ihtiyacı bulunmaktadır.

Bunun yanında Sizlerin’de firmalarda aldığınız duyumlar var ise iletmenizi önemle rica ediyoruz ayrıca yorum yazarak katkı sağlayabilirsiniz.

Netinternet yayınladığı blog yazısı ile aldığı önlemleri duyurdu , Fiziksel , mekanik ve elektrik anlamında müdahale edebilecek ekip dışında tüm ekibi evden çalışmaya yönlendirmiş gözüküyor. Datacenter’a müşteri girişi bir süreliğine askıya alınmış ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu tüm işlemlerinin netinternet ekibinin yapacağı belirtilmiş durumda. Ayrıca sterilizasyon anlamında da önlemler alınmış.

Netinternet

Natro çağrı merkezi dahil tüm personelini evden çalışmaya hazırlamış ve uygulamış gözüküyor , bunu twitter da yayınladıkları resim ile ve aldığımız duyumlar ile anlıyoruz. Sadece fiziksel müdahale ekibi dönüşümlü olarak evinden özel ve steril araçlar ile alınmakta ve evine teslim edilmekte imiş. Çalışanlara maske tedariği sağlanmış. Ayrıca ofiste sterilizasyon için önlemlerin alındığı belirtiliyor.

Natro

Radore ise operasyonlarını risk grubu dışında kalan ekibi ile ofisten sürdürmeye devam ediyor gözüküyor ve sterilizasyon önlemlerini aldıklarını belirtiyorlar.

Radore

İsimtescil çalışanlarının büyük bir kısmını evden çalışma modeline geçirmiş gözüküyor, Kullanıcılarının ağırlıklı olarak telefon değil ticket sistemini kullanmalarını rica ediyorlar.

İsimtescil

Güzel Hosting evden çalışma sistemine geçmiş gözüküyor. Bu süreçte gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirtmişler.

Güzel Hosting

Veridyen 17 Mart itibari ile evden çalışma modeline geçmiş gözüküyor.

Veridyen

DorukNet uzaktan çalışma modeline erken geçen firmalardan biri. Bizimle konu hakkında güzel bir bülten paylaştılar , el değmeden aktarıyoruz. Kendilerine teşekkür ederiz.

Uzaktan Çalışma
Tüm çalışanlarımız için “uzaktan çalışma” modeline uygun biçimde donanımsal ve yazılımsal yatırımlarımızı tamamlayarak; veri merkezimiz ve teknik destek departmanlarımızda sürekliliğe ve çalışan sağlığına maksimum özen gösterecek şekilde nöbet sistemi uygulamasına geçmiş bulunmaktayız.

Toplantılar & Sunumlar
Özellikle sahada görev alan çalışanlarımızın önceden belirlenmiş toplantı planlarını, video konferans biçiminde yapabilmeleri için gerekli altyapıyı sağladık. Bu hafta itibariyle tüm toplantı organizasyonlarının da uzaktan sağlanacak şekilde planlamasını yaptık.

Etkinlikler
DorukNet olarak yıl içerisinde hem müşterilerimizle yakın ilişkiler kurmak hem de hizmet verdiğimiz sektörlerde destekleyici bir unsur olmak için birçok etkinliğe katılıyor veya sponsor oluyoruz. Halihazırda katılmayı planladığımız etkinliklerin bir çoğu takvimlerini değiştirmek zorunda kaldı. Biz de buna uygun şekilde, tüm katılımlarımızı geçici olarak erteledik.

Teknik Destek
Her türlü soru, öneri ve talepleriniz için “öncelikli” olarak kayıt sistemimizi kullanmanızı rica ediyoruz. Yine de telefon desteği konusunda bir aksaklık olmaması için, “uzaktan çalışma” modeline uygun biçimde tüm altyapımızı devreye aldığımızı; öncelikli olarak sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığını düşünerek, kurulum, keşif ve montaj gibi sahada destek sunduğumuz hizmetlerimizi de sizlerle sürekli iletişimde kalarak planlayacağımızı bildirmek isteriz.

DorukNet

Diğer firmalardan bize bir bildirim gelmediği için yazımızda yer veremedik. Talep gelirse ekleyeceğiz. Çalışanlarına ve müşterilerine değer veren firmaların geri bildirimine önem vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir