Twilio , SendGrid’i Satın Aldı.

Twilio , SendGrid’i Satın Aldı.

SendGrid ülkemizde de çok bilinen bir mail gönderim platformu, bulut tabanlı bir e-posta gönderim altyapısı. Geliştiricilerin e-posta işlevlerini web uygulamalarına kolayca entegre etmelerini sağlıyor. API’ler veya SMTP aracılığıyla, e-posta gönderip alabiliyor ve ayrıntılı e-posta istatistiklerini gösterebiliyor.

Üstelik kullanıcıları arasında Airbnb, Pandora, Hubspot, Spotify, Uber ve FourSquare gibi devler’de bulunmakta.

Twilio ise 7+ milyar dolarlık bir şirket , bir PaaS platformu ve bulut tabanlı iletişimi sağlıyor.

San Francisco, California, Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan Twilio, 2008 yılında kuruldu. Şirket, yazılım geliştiricilerinin web servis API’lerini kullanarak telefon aramaları, e-postalar ve metin mesajlarını çözümlere dönüştürmelerini sağlayarak işletmelerin müşterileriyle iletişim kurmalarına yardımcı oluyor. Twilio’nun SendGrid’i satın almasının teknoloji yeteneklerini genişletme amacını taşıdığı ve şirkete yapılan tüm işlemlerin 2 milyar dolara mal olacağını bildirdi.

SendGrid bu satın alımı https://sendgrid.com/blog/twilio-aquires-sendgrid/ adresinde ki yazısında paylaştı.

Twilio‘nun kurucu ortağı ve CEO’su Jeff Lawson ise, açıklamasında “İki şirket aynı vizyonu, aynı modeli ve aynı değerleri paylaşıyor” dedi. “Bunun, müşteri odaklılıklarını dönüştürmek isteyen tüm şirketler için tartışmasız tercih edilen bir seçim olduğunu ve bu fırsatın hayatta sadece bir kez elde edilebileceğini söyledi.”

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0