VMware , Bitnami’yi Satın Aldı

VMware , Bitnami’yi Satın Aldı

Sanallaştırma ve bulut bilişim yazılım sağlayıcısı VMware, tek tıkla yüzlerce uygulama deploy edebildiğimiz Bitnami‘yi satın aldığını duyurdu.

Vmware, Bitnami’yi satın aldı.

1998 yılında kurulan VMware, Dell Technologies‘in bir yan kuruluşudur. Web hosting ve cloud sektöründe ki her kesimin adını ezbere bilip muhtemelen de kullandığı bir platformdur.

Bitnami ise 130’dan fazla uygulamayı hızlı dağıtılabilir bir şekilde paketlemiş bunları farklı ortamlarda açabilir hale getirmiş bir dağıtıcıdır. Bu uygulamalar arasında hepimizin bildiği wordpress, joomla, mysql, nginx, kafka, redis, hadoop ve daha adını sayamayacağımız onlarca uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaları windows, linux, mac, kubernetes, docker , vmware gibi platformlarda açıp anında kullanabilirsiniz.Hatta yaptığımız testlerde indirdiğimiz .ova ve .vmdk dosyalarını .qcow2 ye çevirerek KVM tabanlı platformlarda da kullanabildiğimizi gördük. Bitnami tüm uygulamaların dağıtımı için mükemmel bir dökümantasyona sahiptir. Bitnami şu anda uygulama paketleyiciler arasında endüstri lideri konumundadır.

Bitnami web sitesinde Amazon, Azure, Google Cloud, Oracle gibi devlerin logoları yer almaya devam ediyor. Vmware tarafı yaptığı açıklamada Bitnami’nin bu mevcut ortaklıklarının devam edeceğini belirtti.

Bitnami Ekibi

Bitnami tarafından yapılan duyuru için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Vmware tarafından yapılan duyuru için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir