WordPress Test Ortamından HHVM’i Çıkardı.

Wordpress Test Ortamından HHVM’i Çıkardı.

WordPress Test Ortamından HHVM’i Çıkardı.
faster-hhvm-wordpress-hostrazzi
faster-hhvm-wordpress-hostrazzi

PHP 7’in 2015’te piyasaya çıkmasından önce bir çok yönetilebilir WordPress hosting hizmeti veren firması ki bunlar Wpengine, Pagely ve siteground gibi firmalardır, daha iyi performans sağlamak için Facebook’un HHVM’sine inceledi ve 2014 ve 2015 yıllarının başında HHVM barındırma seçeneklerini altyapılarına ekledi. Ancak, PHP 7 nin sıradışı performans artışı, daha geniş HHVM kullanımının önüne geçmek için fazlasıyla yeterli oldu.

WordPress çekirdek geliştiricisi John Blackbourn geçen hafta Travis test paketindeki HHVM desteğini kaldırdığını açıkladı. WordPress resmen HHVM’yi resmen desteklemekten vazgeçti.

Blackbourn ise yaptığı açıklamada , “HHVM’nin kendisi için desteklerini geri çekmediklerini sadece WordPress’in HHVM’de test edilmesine yönelik destek” lerini geri çektiklerini belirtti.

MongoDB mühendis ve Xdebug yazarı Derick Rethans, “2015 yılının başında, PHP sürücümüzü yenileme projemizin bir parçası olarak, MongoDB için bir HHVM sürücüsü üzerinde çalışmaya başladık” dedi. “O zamana kadar HHVM, üstün performans gösterdi ve PHP 5.6’dan iki bir adım önde oldu. Böylesine büyük bir performans farkıyla birçok kullanıcının geçiş yapacağını varsayıyorduk … ancak PHP 7 yayınlandığında MongoDB için HHVM sürücüsünü çok az kullandık. ” dedi.

Bu duyurular, HHVM uyumluluğunu daha düşük öncelikli hale getiren daha açık kaynaklı projelerin başlangıcı olabilir. Travis’deki test matrisinden HHVM’yi kaldırma talimatı üzerine John Blackbourn, HHVM’ye PHP’nin ilerlemesine yardımcı olmasının öneminden dolayı teşekkür etti.

Blackbourn, “PHP dünyası kendisini ileri taşıdığı için HHVM’ye çok şey borçlu” diye belirtti. “HHVM olmadan, PHP 7’de böylesine inanılmaz bir performans artışı göremezdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir