CloudLinux Yeni İşletim Sistemini Duyurdu – OS+

CloudLinux Yeni İşletim Sistemini Duyurdu – OS+

CloudLinux yeni işletim sistemini duyurdu. Yeni işletim sisteminin adı CloudLinux OS+. Ekim 2020 tarihihinde yayınlanacağı belirtildi.

CloudLinux OS +, webhosting firmaları düşünülerek geliştirilmiş bir işletim sistemi olarak paylaşıldı. Webhosting firmalarına ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan son teknoloji ürünü bir işletim sistemi olarak gözüküyor. En büyük özellikleri arasında gelişmiş otomasyon, derinlemesine performans analizi ve merkezi yönetim araçları olduğu söyleniyor.

Cloudlinux’ten bahsetmeye bu platformda bahsetmeye gerek bile duymuyoruz, bugün linux web hosting hizmeti kullanıyor iseniz muhtemelen dosyalarınız bir cloudlinux işletim sisteminde yer alıyordur , bunun en temel sebebi güvenlik, limitlemeler ve performans olacaktır. Üstelik en çok tercih edilen cPanel ile entegre ve birebir uyumlu çalışmaktadır.

CloudLinux OS +, PHP X-Ray adlı yeni bir performans izleme aracı ile birlikte geliyor. Buna farklı bir yazımızda yer vereceğiz. WordPress, Joomla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemlerini kullanan web sitelerindeki performans dar boğazları hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Bir sitenin yavaş eklentileri ve ya yavaş sorguları varsa, bu araç onları tespit etmeye yardımcı olur. Bu da günümüzde bir işletim sistemine dahil olmayan bir özellik olarak gözümüze çarpıyor. Cloudlinux her anlamı ile web hosting sunucuları için biçilmiş kaftan. Bunu Paylaşımlı Web Hosting Sunucuları İçin Biçilmez Kaftan.. CloudLinux Nedir? isimli yazımızda ele almıştık.

CloudLinux OS +, birden çok sunucu için merkezi yönetim özelliği içeriyor. Sistem yöneticilerinin yönettiği alt yapılardaki sunucuları izlemesini, aşırı miktarda CPU, bellek ve disk kaynağı kullanan kullanıcıları ve etki alanlarını farketmelerini sağlar.

Cloudlinux , Bu işletim sistemi için premium desteği de vereceğini açıkladı. Böylece bir sorun durumunda 7/24 ulaşabilir olabilirsiniz.

Gözüken o ki Ekim ayını beklemekten başka bir çare gözükmüyor , merakla sonuçları bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir