Cpanel, JetApps ile Yeni Partnerliğini Duyurdu

Cpanel, JetApps ile Yeni Partnerliğini Duyurdu

JetApps ürünü olan JetBackup‘ın en temel özellikleri cPanel konfigürasyonunuzu, web sitenize ait dosyalarınızı, e-postalarınızı, zamanlanmış görevler ya da diğer adı ile cronjob’larınızı, dns kayıtlarınızı ve ssl sertifikalarınızı yedekleyebilmesidir. Ancak sadece bununla sınırlı kalmıyor ki bunların hemen hepsini zaten cPanel kendisi yapabiliyordu.

Diğer bir özelliği hook denilen kancalardır. Yazılımınıza ekleyeceğiniz kancalar ile kodunuz çalışmadan önce ya da sonra sitenizin ya da bir klasörünüzün otomatik yedeklenmesini sağlayabiliyorsunuz. Kısaca örneklemek gerekirse özel bir POST request atarak otomatik yedek alınmasını sağlayabilirsiniz.

Bu kancalar yedek alma , klon alma , bir cpanel kullanıcısını klonlama ya da restore etme , yedek indirme , yeniden indeksleme ve anlık snapshot alma gibi fonksiyonlara sahip.

Aynı zamanda birden fazla yedekleme görevi oluşturabilirsiniz ve Hostrazzi olarak gördüğümüz en önemli özelliği birden fazla destinasyona yedek alabilmenizi sağlamak. Bu destinasyonlar ise Amazon S3, Dropbox, Google Drive, LFTP, Local, RsyncNet, SSH ve BackBlaze.

JetBackup mükemmel bir filtreleme özelliği ile geliyor , hesap bazlı filtreleme yapabiliyorsunuz ve ayrıca bayi hesabı bazlı,aktif ya da durdurulmuş hesap bazlı, disk ve inode kullanım durumlarına göre ve hatta düzenli ifadeler olarak belirtebileceğimiz regular expression kullanarak dahi yedek alınacak kriterleri belirleyebiliyorsunuz.

Ürünün DashBoard’unda yeni uyarılar, toplam görev sayısı, toplam yedek sayısı, kuyruktaki işlemler gibi bir çok detay görüntülenebilmekte.

Bu partnerlik ile birlikte artık kullanıcılar direkt cPanel üzerinden jetbackup lisansı alabilir duruma geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir