Oakley Capital, cPanel’i Satın Alıyor.

Oakley Capital, cPanel’i Satın Alıyor.

cpanel-oakley

cPanel, Dünyanın En çok kullanılan hosting kontrol paneli ve 70 ülkeden müşterisi bulunmakta.

Oakley Capital ise 1.5 milyar euro’luk bir yatırım devi ve aynı zamanda cPanel’in rakibi olan Plesk’in ve ayrıca SolusVM’in de sahibi.

20 Ağustos 2018’de cPanel, Oakley Capital (Oakley) tarafından yönetilen bir grup tarafından satın alınacak bir anlaşma imzaladı. ( Kaynak ) Bu işlem, yeni ürüne önemli yatırımlar sağlayacak ve inovasyona sahip olacak ve cPanel’in merkezi olmaya devam edeceği Houston, Texas, ABD’deki personel sayısındaki büyümeyi destekleyecektir.

1997 yılında CEO Nick Koston tarafından kurulan cPanel, internet altyapı sektörünün en güvenilir ve sezgisel web hosting otomasyon yazılımı platformlarından birini sunmaktadır. Zengin özellik seti ve müşteri ilk desteği ile, tam otomatik barındırma platformu altyapı sağlayıcılarını güçlendirir ve müşterilere basit bir nokta-tıklama yazılımı kullanarak web sitelerinin her yönünü yönetme yeteneği verir. Houston, TX merkezli cPanel, 220’den fazla takım üyesi istihdam ediyor.

Nick Koston bu gelişme ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı,

“Bu yatırım cPanel için büyük bir adımı yansıtıyor. Ekibimiz, dünya çapında faaliyet gösteren milyonlarca web sitesinin başarısına katkıda bulunan bir yazılım geliştirdi ve sadık müşterilerimizin sevdiği aynı tutkuyla bunu yapmaya devam etmeyi dört gözle bekliyor. Bu yatırım, İnternet altyapı sağlayıcılarına daha geniş bir yazılım, özellik ve destek yelpazesine erişim sağlayacaktır. Şirketin ve cPanel’deki büyük ekibin geleceği konusunda heyecanlıyım. ”

Satın alma işlemi sonrası Nick Koston, cPanel’in CEO’su olarak kalmaya devam edecek gibi gözüküyor ve güncelleme ve geliştirme gibi konularda her şey olduğu gibi devam edecek ve muhtemelen fazlası ile gelişmeye devam edecektir.

Umarız hosting sektörü için faydalı olur.

Hostrazzi

One Comment

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir