cPanel’den Geri Adım Geldi.!!!

Geçtiğimiz haftanın sıcak gündem konusu cPanel’in lisans fiyatlarını olağan dışı arttırmasıydı ve bizde konuyu gündeme taşımıştık. https://www.hostrazzi.com/hosting/cpanel-lisans-fiyatlarinda-siradisi-artis/

Tüm hosting sektörü farklı panel arayışlarına girmişti, Bir çoğu sosyal medya’da cPanel’in attığı bu adımın ne kadar yanlış olduğunu bir şekilde cPanel’e ulaştırmıştı. Bazı firmalar ise çoktan yeni panel arayışına girmişti hatta geçişleri yapan firmalar bile oldu. Sonuç olarak tam istenen olmasa da sektörün birliği güç doğurdu ve cPanel bu tepkilere daha fazla sessiz kalamadı.

Konunun üzerinden çok geçmeden henüz bugün cPanel CEO.’su Nick Koston bir blog yazısı ile fiyatlardaki yeni politikalarını açıkladı. Orjinal blog yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Kısaca, aslında geçtiğimiz hafta yapılan zammın üzerine bir kaç ay kafa yorduklarını ancak gelen geri bildirimler ile yaptıkları analizin aslında yanlış olduğunu , partnerlerin yaşayacağı problemi hafife aldıklarını belirtti. Bunun üzerine geçişi kolaylaştırmak için partnerlerin 15 Eylül faturasının bir kısmını ya da maksimum 10.000 dolarlık kısmını kredi olarak vereceklerini açıkladılar.

Ayrıca yeni paketler açıklandı. Premier Fixed isimli bir paket belirlendi ve detaylarını aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

cPanel Yeni Lisanslama Modeli

Ayrıca 775 hesap ve üzeri barındıranlar için partner olmaları önerildi ve böylece indirim oranının artacağı açıklandı. Gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz. Sizde yorum yazarak bize katılabilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply
  1. merhaba yani bir değeri var mı onu sormak lazım 2 haftadır siteleri taşıyoruz pardon geri aldık diyen otursun kendi kullansın cpaneli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir