GoDaddy Hacklendi mi?

GoDaddy Hacklendi mi?

GoDaddy, müşterilerine web barındırma hesaplarının kimlik bilgilerinin güvenliğinin bozulmasına neden olabilecek bir veri ihlali olduğunu bildirdi.

Bildiğiniz üzere GoDaddy Dünya’nın 14 farklı noktasına yayılmış tesisleri, 19 milyon’u aşan müşteri sayısı , 9000’i aşan çalışan sayısı ile şu an da 78 milyon üzeri alan adını yönetmektedir.

Godaddy Hacked

Bu hafta, şirket California Başsavcısı ile Ekim 2019’da sistemlerinin ihlal edildiğini açıklayan bir veri ihlali bildirimini sundu.

Bu bildirim aşağıdaki şekilde sunuldu.

“Web barındırma hesabı kimlik bilgilerinizi etkileyen bir güvenlik olayı hakkında sizi bilgilendirmeliyiz”

“Şirketimiz, bir sunucu kümesinde şüpheli bir etkinlik belirledikten hemen sonra bir inceleme başlattı ve bunun da “yetkisiz bir kişinin” müşterilerin barındırma hesaplarında SSH’a bağlanmak için kullandıkları kimlik bilgilerine erişebildiğini ortaya çıkardı.”

“Potansiyel olarak yetkisiz erişimi önlemeye yardımcı olmak için barındırma hesabı giriş bilgilerinizi proaktif olarak sıfırladık; erişimi yeniden kazanmak için belirttiğimiz adımları izlemeniz gerekecek.”

“Yetkisiz kişiler şirketin sistemlerinden engellendi, ancak olayla ilgili inceleme devam ediyor.”

Web barındırma sağlayıcısı, “Hesabınıza herhangi bir dosyanın eklendiğini veya değiştirildiğini gösteren hiçbir kanıtımız yok” diyor, ancak müşterilere barındırma hesaplarının denetlenmesini öneriyor.

İnternet sicil memuru ayrıca, ana GoDaddy.com müşteri hesaplarının olaydan etkilenmediğini ve bu hesaplarda depolanan bilgilere bilgisayar korsanları tarafından erişilmediğini açıkladı. Yalnızca web hosting hesapları etkilendi.

GoDaddy, etkilenen müşterilere, web sitelerindeki olası güvenlik açıklarını tanımlamalarına yardımcı olacak bir yıllık premium güvenlik hizmetlerini ücretsiz sunmaya karar verdi.

“Bunun yol açmış olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Bu olay ışığında güvenliğimizi artırmak için önlemler aldık ve almaya devam edeceğiz” şeklinde bir açıklama yaptılar.

Kısaca güvenliğin neden önemli olduğu her gün yüzümüze vuruluyor , firmalarımızın bu konuya öncelik vermesini , daha sıkı kontrol altında tutmasını Hostrazzi olarak önemli rica ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir